Ušetřit za pohonné hmoty pomůže GPS lokátor

Přidat na Seznam.cz

Ceny pohonných hmot jsou aktuálně vysoké všude po Evropě, a mnohde dokonce i levnější než v Česku, což je smutné vzhledem k tomu, že průměrný plat v ČR není příliš vysoký. Jak s tím bojovat? Zbývá vám jediné – snažit se spotřebovat co nejméně paliva.

První možností je vytipovat si čerpací stanice, kde natankujete levněji. To však vyžaduje průzkum dopředu pokaždé, když jedete na nějakou delší trasu. Ne vždy je navíc možné tankovat na levných místech, někdy prostě potřebujete doplnit palivo, i když je v dané lokalitě zrovna draho, protože jinak byste nedojeli. Jaká další opatření vám tedy mohou pomoci uspořit?

Firmy šetří s GPS lokátory

Firmám může náklady za pohonné hmoty uspořit například GPS lokalizátor. Tímto malým chytrým zařízením je dnes vybavena většina firemních vozů, takže pokud ho ještě nemáte, je nejvyšší čas s tím něco dělat. A co s tím má společného úspora nákladů za palivo?

Eliminujete jízdy načerno. Využívání vozidla zaměstnanci pro soukromé účely nejen opotřebovává samotné vozidlo, ale také plýtvá palivem. Když si zaměstnanec jen dojede do obchodu, možná byste to ani nepoznali, avšak když tuhle akci opakuje desetkrát za měsíc, už se na spotřebě projeví. GPS sledování vozidel vám umožní tohle detekovat, i kdyby k tomu došlo jen jednou.

Optimalizujete trasy. Jak ušetřit na palivu? Spotřebovat ho co nejméně. Najít vždy tu nejvýhodnější trasu, nezajíždět si zbytečně. I když používáte nějaký navigační systém, první navržená trasa nemusí být vždy nejvýhodnější z hlediska spotřeby paliva.

Naučíte řidiče jezdit na spotřebu. GPS lokátor dokáže monitorovat styl jízdy řidiče. Pokud je špatný, dá se upravit – třeba tak, aby jezdil tzv. na spotřebu, tedy spotřebovával co nejméně paliva.

Úspora se projeví okamžitě

Nejdříve je samozřejmě nutné vynaložit počáteční investici do GPS lokátorů, úspora však začne okamžitě po instalaci. Spojte se s 1. REX SERVICES, a. s., společností, jež již 20 let vyvíjí vlastní systém pro sledování vozidla. Nyní je možné získat GPS lokátor zdarma v rámci speciální akce, tak na nic nečekejte.