Školka, ve které své dítě chcete jednoznačně mít

Přidat na Seznam.cz

Aby z vašeho potomka jednoho dne vyrostl sebevědomý dospělý, bude muset ujít hodně dlouhou cestu. Tu mu můžete ulehčit mnoha způsoby.

Jedním z nich je umístit ho do vhodné školky. Ne všechny totiž nabízejí to samé. Ty tradiční jsou už sice na daleko vyšší úrovni než před pár lety, avšak oproti Montessori alternativám jsou přeci jen o dost horší. A to hlavně v oblasti vzdělávání.

Školka hrou

Od klasické mateřské školky obvykle nechceme žádné zázraky. Většinou jsme rádi, že máme kam svého potomka „odložit“ a neočekáváme nic extra, zvláště v oblasti edukace.

I předškolní děti však mají touhu se učit a rozvíjet své schopnosti, ideálně podle svých vlastních pravidel. Toto ale většina český vzdělávacích institucí neumožňuje, existují ovšem i výjimky. Tou je kupříkladu i mateřská školka Andělská.

Jedná se o takzvanou Montessori školku, kde se děti neučí klasickým způsobem, ale tak, jak si samy zvolí. Tato školka nenařizuje dětem, jak mají rozvíjet své schopnosti, jen jim dává nenásilnou formou příležitost, aby tak učinily samy. A světe div se, ony tak činí vcelku bez potíží a zcela samostatně. V celém vzdělávacím procesu samozřejmě vystupují i zkušení pedagogové, nicméně ti nefungují jako vševědoucí autorita.

Režim je zde velmi volný. Neznamená to ale, že by si snad mohla dítka dělat všechno, co je napadne. Zlobení tady není tolerováno stejně jako v klasických školkách, nicméně děti mají obvykle jiné starosti než dělat neplechu. Obvykle jsou natolik ponořené do vzdělávání, že na nějaké řádění nemají ani pomyšlení.

Studium jazyků

Krom jiného se mohou děti ve školce Andělská naučit i cizí jazyk, tedy alespoň jeho základy. Jedná se totiž zároveň o jazykovou školku, které jsou dnes velmi vyhledávané. Umět v dnešním světě dobře jeden i více cizích jazyků znamená mít náskok před ostatními. A nejlepší čas, kdy se začít učit zcela novou řeč, je právě v předškolním věku.