Se správným kolem je jízda daleko lepším zážitkem

Přidat na Seznam.cz

Člověk patří mezi tvory potřebující ke svému životu pohyb, jinak se začne jejich organismus vzpírat a dělat potíže.

To se obvykle projevuje přibíráním na váze a trudomyslností. Dnes však valná část nejen českého obyvatelstva tráví naprostou většinu svého času v sedě u počítače, což má samozřejmě své následky.

Aby na vás tento druh životního stylu neměl zásadní negativní dopad, měli byste pravidelně sportovat. Mezi ty nejlepší fyzické aktivity patří třeba cyklistika.

Na kole zhubnete

Česká republika disponuje celou řadou zajímavých cyklostezek, které můžete se svým kolem projet křížem krážem. Nejenže se díky tomu často dostanete do krásné přírody, ale zároveň si zlepšíte kondici, shodíte pár kilogramů a také se zbavíte negativních myšlenek. Fyzická aktivita je totiž jedním z nejlepších preventivních opatření proti depresím a úzkostem.

Jezdit můžete prakticky na čemkoliv, co má dvě kola, nicméně je dobré alespoň trochu myslet na bezpečnost a komfort. Proto je vhodné vybrat si přeci jen něco lepšího. Jízdní kola se dělí do několika kategorií. Některá jsou určená spíše do terénu, jiná mají naopak nejlepší odpich na silnicích. Hodně tudíž záleží na tom, kde přesně chcete jezdit.

Pokud preferujete hlavně trasy v obtížnějším terénu, určitě by vám přišlo vhod některé z kol Cannondale Scalpel. Jedná se o opravdovou špičku s dokonalým odpružením. Pomocí tohoto typu bicyklů si budete v horských terénech připadat stejně hbitě jako kamzíci. Ovšem nejde o nic levného, spíše naopak. Za takovýto stroj si prodejce řekne i více než sto padesát tisíc.

Cannondale Topstone jsou rovněž kvalitní kola, a ani zdaleka tak drahá. Sice se nemohou pochlubit tak precizní kvalitou jako modely zmíněné výše, ale na druhou stranu jsou vhodné jak do terénu, tak i na silnici.

V případě, že to s cyklistikou myslíte vážně, nemá smysl kupovat nic podřadného. Akorát byste se zbytečně trápili. Investice do kvality vždy nese své ovoce.