Nové firemní vozy je vhodné vyřešit do konce roku

Přidat na Seznam.cz

Konec roku se blíží a spolu s ním i možnost obnovit firemní vozový park. Právě před koncem roku spousta firem přemýšlí, jak rozumně investovat peníze a co nakoupit tak, aby to pro ně bylo výhodné. Neváhejte se poradit s účetním, obnova vozového parku před začátkem nového roku je však rozhodně dobrou volbou.

Čím dál méně společností si kupuje nové firemní vozy. Jako firma si sice můžete odečíst DPH, avšak hodnota nových vozů strmě klesá. Bazarové auto zase zavání problémy. Co si tedy počít? Hitem je operativní leasing.

Auto na operativní leasing aneb vozový park bez starostí

Kdo se má o firemní auta starat? Zaměstnanec, který s autem jezdí? Jedna pověřená osoba? Nejde jen o tankování a úklid, ale také o přezouvání pneumatik, návštěvy servisu. Auto na operativní leasing je z tohoto hlediska mnohem výhodnější, protože s ním tyto starosti odpadají. Zařídí je leasingová společnost.

Profesionální správa vozového parku může zahrnovat servis a běžnou údržbu, pneuservis, asistenci na telefonu, vedení knihy jízd, koupi dálničních známek i poskytnutí náhradního vozidla v případě potřeby. Služby si nakonfigurujete podle toho, jak se vám hodí. V důsledku ušetříte nejen starosti, ale i peníze.

Na operativní leasing lze pořídit i užitkový vůz

Popularita operativního leasingu vzrůstá mezi soukromými osobami i firmami. Ty si mohou na leasing pořídit také užitkový vůz, třeba Volkswagen Caddy či Amarok. Tuto možnost svým klientům nabízí společnost Volkswagen Financial Services (VWFS), jež se chlubí enormním výběrem vozů na operativní leasing. Pokrývá všechny značky z koncernu Volkswagen, vše najdete pod jednou střechou.

Pro užitkové vozy operativní leasing poskytuje stejné výhody jako pro vozy osobní. Provoz bez starostí, jistota nového vozu v perfektním stavu, nový vůz každých pár let, pojištění v ceně, absence akontace, žádné starosti s prodejem vozu. S operativním leasingem může firma fungovat flexibilně a bez starostí. Dejte mu v roce 2022 šanci.