Miroslav Výboh – cesta k úspěchu

Přidat na Seznam.cz

Chcete být úspěšní? Pak si vezměte příklad z těch, kteří ve svém životě něco dokázali. Neinspirujte se pouze u tuzemských osobností nebo u person, které jsou celosvětově mediálně známé. Například na Slovensku je mnoho lídrů, u nichž stojí za to poznat jejich životopis blíže.

První krok – správná škola

Miroslav Výboh patří mezi nejúspěšnější slovenské byznysmeny. Tajemstvím jeho úspěchu je správný odhad. V pravou chvíli vycítil silnou poptávku trhu a zareagoval na ni. Ve spoustě odvětví. Aby se v byznysu zorientoval, začal studiem Mezinárodního obchodu a cestovního ruchu na Národohospodářské fakultě Ekonomické univerzity v Bratislavě. Dalším krokem ve vzdělání je inspirace v zahraničí. To vám zajistí, že budete vždy napřed. Miroslav Výboh začínal ve strojírenství v ZŤS Detva, lídra v oboru strojírenství. Zde se stal součástí týmu, který pracoval na vývoji celosvětově úspěšného odminovacího systému Božena. Také se podílel na rozvoji laserových zařízení, která detekovala výskyt chemických zbraní, jež se využívaly během války v Zálivu. Miroslav Výboh se brzy stal exportním ředitelem ZŤS Detva. Během svého působení ve firmě MARTIMEX získal další obchodní zkušenosti na mezinárodní úrovni.

Druhý krok – budovat a řídit svůj podnik

Jakmile má lídr možnost využít zkušenosti, které nabyl pod někým, měl by se pustit do svého podniku. Proč? Aby společnosti dal něco, co bude ovlivňovat sám, půjde si za svým snem a nebude pracovat na vizích někoho jiného. Miroslav Výboh po revoluci zúročil své mezinárodní zkušenosti, a zatímco jiní podlehli kouzlu západu, on mířil do Asie. Zaměřil se na dovoz spotřebního zboží do Evropy. Jeho doménou zůstalo těžké strojírenství, také vojenské zbraně a výstroj. Jeho firma Willing se etablovala do pozice jednoho z nejvýznamnějších partnerů Ozbrojených sil Slovenské republiky a Ministerstva obrany při integračním procesu Slovenska do NATO. Že mohl zúročit své životní zkušenosti na poli byznysu, to dokázal i tím, že se umí pohybovat v různých sférách. Vstoupil do firmy Nahmias, módního brandu pro mladé, který oblékají Justin Bieber, P. Diddy či Usher. Miroslav Výboh jako mnoho byznysmenů nečiní pouze kroky ziskové, činí i filantropické a charitativní skutky. Investoval finance na renovace národních kulturních památek, jako je například bývalá budova Zemské banky na Gorkého ulici v historickém centru Bratislavy. Jeho život je tak plnohodnotnou inspirací pro ty, kteří chtějí dokázat velké věci.