Má vše, co nesmí chybět modernímu elektromobilu. To je nová Škoda ENYAQ iV

Přidat na Seznam.cz

Protože elektromobily se staly doslova celosvětovým trendem, postupně přichází každá automobilka s novými modely. Díky postupnému vylepšování, kdy nové modely stavějí na zkušenostech z těch předchozích, vznikají stále lepší technická řešení. To přináší také nová škodovka, která vás doslova ohromí svým dojezdem, ještě donedávna velkým problémem elektromobilů.

Velký dojezd není nemožný

U elektromobilů dlouhou dobu pokulhávala praktická stránka věci, kde rozhodně patří také dostatečný dojezd. S tím elektromobily vždy bojovaly, přičemž nabití elektromobilu samozřejmě není tak jednoduché, jako naplnění nádrže palivem. Minimálně co do rychlosti. Škoda Enyaq však toto smazává, protože na jedno nabití nabídne dojezd přesahující 500 kilometrů. V kombinaci s tím, že v Evropě dnes je k dispozici přes 200 000 nabíjecích stanic, vás již dojezd tohoto elektromobilu opravdu trápit nemusí.

Mnoho praktických vlastností

Jelikož se jedná o škodovku, samozřejmě zákazníci očekávají praktickou stránku také v mnoha dalších ohledech. Také zde vás nový model od Škody rozhodně dokáže zaujmout. Svou atraktivitu umocňuje mnoha dalšími vlastnostmi, mezi které patří také:

  • Možno připojit pohon druhé nápravy
  • Mnoho místa pro cestující a zavazadla

Škodovka tedy umí aktivovat pohon všech 4 kol, díky tomu budete zvládat i náročnějších terén a není nutno se obávat, když potřebujete vyjet po polní cestě třeba k vám na chatu. Přitom naložíte celou rodinu i všechna zavazadla, protože vnitřní prostor tohoto vozu je opravdu velkorysý.

Foto: Škoda

A jaká je cenovka?

Elektromobily jsou stále samozřejmě dražší vozy, s čímž je potřeba počítat. Na druhou stranu díky dotacím jsou jejich ceny stále dostupnější. Pokud se tedy podíváme na ceny nové Škody Enyaq, tak ty začínají na částce 1 189 900 Kč. Za tuto cenu dostanete jedinečnou techniku, a také vysokou dynamiku díky elektromotoru.