Likvidace vozu nemusí být problém

Přidat na Seznam.cz

Všichni známe situaci, kdy náš dlouholetý veterán už neslouží, tak jak před lety. Statisíce najetých kilometrů republikou na českých silnicích na něm zanechaly následky. I když nám byl roky vždy po ruce, již nemá smysl do něj dále investovat.

Po letech nyní čelíme zcela nové situaci a procházíme webové stránky, abychom zjistili, kde si pořídit nový vůz. Avšak nesmíme zapomenout, že náš starý vůz by mohl mít ještě hodnotu, pro kterou bychom mohli získat nějaké prostředky na novou koupi. Jsou různá řešení. Vůz můžeme například prodat známým nebo kamarádům, pokud ještě částečně slouží. Neměli bychom nic zatajovat. Při prodeji musíme uvádět náležitosti, zejména vady, které je potřeba na voze odstranit, a nový majitel by měl s nimi počítat. Pokud se nám ale s tímto řešením již nechce zatěžovat, můžeme zvolit likvidaci vozu.

Řešení likvidace vozu

Řešení likvidace vozidel má smysl tehdy, když se nechceme zdlouhavě zabývat prodejem nebo potřebujeme hotovost přímo na ruku. Za likvidaci vozidla vám většinou vyplatí likvidátor peníze v hotovosti, a to hned na místě, kde si také od vás vůz přebere. Seriózní společnost vám sdělí předběžnou hodnotu automobilu ještě před tím, než si vůz vyzvednou. Výhoda je, že taková společnost vám zajistí veškerou administrativu v souvislosti s výkupem vozu za hotové peníze. Specializované společnosti taky vykupují nepojízdné i bourané vozy a autovraky. Likvidace vozu je tak cestou, kdy si ušetříme zbytečné papírování, které je běžné v některých bazarech.

Likvidace auta v Praze 

Pro likvidaci vozu v Praze doporučujeme zahotove.cz. Již nemusíme vyhledávat vrakoviště desítky kilometrů od Prahy. Tím ušetříme nejenom čas, ale i peníze, které můžeme použít na koupi nového vozu.