Kromě virtuálního sídla si lze pronajmout i adresu trvalého pobytu

Přidat na Seznam.cz

Pronájem virtuálního sídla je dnes mezi podnikateli a firmami nesmírně populární. Umožňuje jim sídlit na prestižní adrese s nízkými náklady. Kromě toho je značnou úsporou financí pro ty, kteří jsou zvyklí pracovat odkudkoliv a fyzickou kancelář v podstatě nepotřebují.

Věděli jste však, že je možné si zařídit i pronájem adresy trvalého pobytu? Tahle možnost je zajímavá nikoliv pro firmy, nýbrž pro soukromé osoby. Důvodů k tomu, proč si můžete chtít pronajmout adresu trvalého pobytu, je několik.

Proč si chtít změnit trvalé bydliště?

V ČR může mít každá osoba pouze jednu adresu trvalého pobytu, a to ve způsobilé nemovitosti. Na tuto adresu vám chodí všechny písemnosti ze strany úřadů a organizací, také ji máte uvedenou na veškerých dokumentech. Obvykle jde o adresu místa, kde máte rodiče, rodinu, byt či zaměstnání.

Dle adresy trvalého pobytu jste oprávnění získat například místo ve školce pro dítě nebo parkovací místo v dané lokalitě. A právě tohle jsou důvody, proč si můžete chtít adresu změnit. Vyhovovalo by vám vodit dítě do školky blízko vaší práce, ne tam, kde bydlíte? Změňte si adresu trvalého pobytu.

Pronájem trvalé adresy v Praze

V mnohých větších městech si můžete adresu trvalého pobytu pronajmout. Například Praha – pronájem adresy trvalého pobytu je hračkou. Od pronajímatele si získáte Souhlas s umístěním adresy trvalého bydliště a pak dojdete na úřad. Nezapomeňte si adresu změnit na občanském průkazu, nahlásit v bance, zdravotní pojišťovně a dalších institucích. Zas tak složité to ovšem není a za ty výhody, které vám trvalý pobyt v jiném místě může přinést, trocha vyřizování stojí. A kolik takový pronájem stojí? Jde o částku ve výši pár tisíc korun ročně. Čím delší dobu si předplatíte, tím levnější bude měsíční pronájem. Více informací najdete na Firmy-sidla.cz.