Kde mužům rozumí? V andrologické poradně!

Přidat na Seznam.cz

Trápí vás pánové problémy o kterých se stydíte mluvit? A dokonce se s nimi obrátit na lékaře? Erektilní dysfunkce, předčasná ejakulace, nebo impotence? Začínáte ztrácet chuť na sex a narostlo vám pivní bříško?
V první řadě si uvědomte, že nejste sami. Některá z forem erektilní dysfunkce postihuje každého desátého muže. Předčasná ejakulace pak dvacet procent mužů v produktivním věku. Ale je možné se jí zbavit. Stejně jako řady dalších sexuálních poruch. Prvním krokem je problém si přiznat. A tím druhým obrátit se na odborníky.

Erektilní disfunkce

Jednou z nejčastějších poruch, které muže postihují jsou poruchy erekce, neboli erektilní dysfunkce. Tedy stavy, při nichž je schopnost ztopoření pohlavního údu znemožněna, popřípadě zhoršena. Může jít o úplnou či částečnou neschopnost dosažení či udržení erekce, nebo přetrvávání erekce bez jakéhokoli sexuální žádosti.

Impotence

Neschopnost dosáhnout erekce, nebo ji po nezbytně nutnou dobu zachovat. To je impotence, která po určitou část života postihuje spoustu mužů. Ve většině případů jsou za ní skryty psychické potíže, jako únava a stres, popřípadě úzkostné stavy pramenící z dětství. Impotence však může být rovněž příznakem těžké deprese.

Předčasná ejakulace

Relativně častou příčinou problémů ve vztazích jsou i poruchy ejakulace. Jednou z nejčastějších je předčasná ejakulace, nazývaná rovněž jako předčasný výron semene, k němuž většinou dochází před nebo bezprostředně po proniknutí pyje do pochvy. Jedná se o vůbec nejčastější problém mužů a adolescentů. Objevuje se však i u dospělých, především v důsledku nadměrné stimulace, nebo obavy z pohlavního styku. Pokud však k předčasné ejakulaci dochází častěji, může mít příčina psychický charakter. K odstranění problému může napomoci sexuální poradna a také nácvik technik oddalující ejakulaci.

Úbytek testosteronu

Některé muže v určitém věku také trápí úbytek testosteronu. To je jeden z nejznámějších mužských pohlavních hormonů, který vzniká ve varlatech. V mládí tento hormon stimuluje růst kostí a svalů a později i sexuální vývoj. Jeho úbytek pak stojí za sníženým zájmem o sex, poklesem hladiny sexuální vzrušivosti, popřípadě některé poruchy erekce. Ale také způsobuje úbytek svalové hmoty, řídnutí kostí a centrální ukládání tuků.

Prohmatávejte si penis a varlata!

Poměrně časté u mužů bývají různé potíže s penisem a varlaty. Penis může být zakřivený, popřípadě se stáčet do strany, nebo se na něm objeví bulka neznámého původu. Stejně jako na varlatech. Proto by si je muži měli pravidelně prohmatávat (stejně jako ženy prsa). Varlata ale také může postihnout zánět (orchitida) a varikotéla. To je zase druh varixů postihujících cévy v okolí varlat.

Obraťte se na andrologickou poradnu

Dobrou zprávou je, že výše zmíněné potíže mají řešení. Mužům ho nabízí již v titulku tohoto článku zmíněná andrologická poradna. Andrologie je nový obor, který se právě řešením výše zmíněných potíží zabývá. Jeho náplní je sexuální zdraví muže. Zabývá se takovými problémy, jakými jsou potíže s erekcí, zakřiveným penisem, neplodností, sexuální únavou a celou řadou dalších věcí k řešení, které mužům nedají spát.

Objednejte se na vyšetření

Například poruchy erekce léčí na Urologické klinice v Praze hned několika způsoby. Ať již se jedná o podávání léků schopných zvýšit přívod krve do topořivých těles či přímé injekce do močové trubice. Pomáhají také vakuové pumpy, penilní protézy a rázová vlna. Na Urologické klinice v Praze vás mohou zbavit bolestí v oblasti šourku, třísel, hráze, sexuální únavy, křečovitých žil v šourku a pomohou od celé řady dalších potíží. Nestyďte se a objednejte se na konzultaci a vyšetření. Problémy se musí řešit. Samy totiž nezmizí.

Zdroj informací: https://www.uroklinikum.cz