Jak si poradit s tolerancemi ve vaší výrobě? Staňte se stoprocentně spolehlivými dodavateli

Přidat na Seznam.cz

Odvětví strojírenské výroby prochází neustálou modernizací, zaváděním nových technologií a zvětšováním přesnosti všech rozměrů. V dnešní době již téměř každá zakázka vyžaduje realizaci děr a hřídelí koncipovaných pro uložení s vůlí, nebo s přesahem. Na co nesmíte při plnění takové práce zapomenout?

Nepodceňte žádný detail

Nejdříve je nutné zvolit nejvhodnější způsob realizace zakázky vyžadující tvorbu uložení. Pokud se jedná pouze o malý počet obrobků, nejspíše si vystačíte s konvenčními obráběcími stroji. V případě nutnosti tvorby většího množství kusů se vám rozhodně vyplatí vsadit na služby CNC zařízení. Ať tak, či onak, vždy jsou základem všeho ty nejkvalitnější nástroje a pečlivé zkoušení normovaným kalibrem.

Tato šikovná pomůcka dokáže díky své dobré a zmetkové části snadno identifikovat spolehlivý kus. Možná se vám to zdá jako banalita, ale mnoho podnikatelů vůbec netuší, že je nutné měřit vážně každý jednotlivý obrobek. Zbytečně tím riskují nejen reklamace, nýbrž i ztrátu spousty peněz a ve výsledku i zákazníků. Chcete-li svou firmu rozvíjet a předběhnout svou konkurenci, určitě nezapomínejte na ty nejzákladnější činnosti.

Vždy připraven

Ať už zrovna potřebujete kalibr z řady UNJ, NPTF, UNJEF, RC, nebo kterýkoliv jiný typ, mějte za všech okolností plně vybavený sklad. Jedině tak se vyhnete drahému čekání a pozastavování výroby.

Zajímavým řešením je návštěva internetových stránek https://www.meridla.cz/kalibry/. Ty jsou vedeny profesionály z oboru, tudíž se budete moci spolehnout na kompletně vybavený inventář, příjemné ceny a rychlé doručení až k vám, přičemž za zmínku stojí i možnost realizace měřidel na přání. Díky těmto službám se snadno připravíte na jakoukoliv zakázku.