Jak postupovat při výpadku elektřiny?

Přidat na Seznam.cz

Už snad každému z nás se stalo, že mu doma přestal jít proud. Jak v takové situaci postupovat? Nebojte, s největší pravděpodobností nebudete muset hodit černou hodinku při svíčkách.

Došlo k výpadku ve chvíli, kdy jste vařili, měli puštěnou pračku a zapnuli mikrovlnku? Pak jde pravděpodobně jen o lokální výpadek a bude stačit nahodit hlavní jistič v domě či bytě. Ještě než tam půjdete, vypojte jeden spotřebič. Pokud byste nechali obvod přetížený, jistič by nešel nahodit.

Když nahodit jistič nepomáhá

Jistič je v sepnuté poloze? Pak začněte přemýšlet, jestli se jedná o problém pouze u vás. Když se podíváte z okna, všichni ostatní svítí? Svítí lampy na ulici? Pokud ne, nic s tím nenaděláte. Pravděpodobně jde o plošný výpadek a nezbývá vám než čekat na opravu. Volat na poruchovou linku distributora energie se spíše nedoporučuje, pravděpodobně už to udělalo X lidí před vámi a bude přetížená. Můžete však zamířit na sociální sítě distributora, pravděpodobně tam najdete bližší informace.

Když je chyba pouze u vás

Ostatní domácnosti svítí a světla na ulici také? Pak je problém nejspíš na vaší straně, a jestli nejde o shozený jistič, sami si s ním neporadíte. Pomůže vám elektrikář Praha 9 či jiný ve vašem okolí.

Pražáci si mohou do telefonu uložit číslo 777 964 900. Jedná se o nonstop poruchovou linku společnosti Elektro Elefant. Pomoc k vámi přes den dojede do 60 minut a v noci do 90 minut. Profesionální elektrikáři se všemi potřebnými certifikáty, školeními a řadou zkušeností vám pomohou vyřešit jakýkoliv problém. Dojedou po Praze a okolí, a to i o víkendech a svátcích. Kromě toho obstarávají i revize hromosvodů a elektro, výměny jističů, svítidel, zapojení elektrických spotřebičů, opravy elektroinstalací apod. Neváhejte se na ně obrátit. V případě pojistné události vám také poskytnou vyjádření o posouzení vzniku škody.