Dnes již není problém sehnat jakýkoliv kalibr pro vaši výrobu. Jste závislí na měření?

Přidat na Seznam.cz

Kalibry jsou nenahraditelné nástroje, které nám dávají plnou jistotu špičkového provedení práce. Současný trend stále přesnějších zakázek s použitím těchto potřeb již automaticky počítá, takže je vždy dobré jich mít dostatek na skladě. Máte problémy s jejich sháněním? Poradíme vám, kde hledat.

Nepočitatelné množství druhů

Každý zkušený řemeslník ví, kolik druhů kalibrů je potřeba na kompletní splnění kterékoliv zakázky. Základem jsou rozhodně ty válečkové a závitové. Bez pořádné kombinace těchto dvou variant se můžete rozloučit s drtivou většinou zakázek. Zvlášť v případě, kdy se pohybujete v oblasti CNC obrábění.

Moderní stroje dokáží při správných podmínkách pracovat velmi rychle a zároveň neuvěřitelně přesně. Stačí ovšem jakákoliv malá změna a rozměry jsou úplně rozházené. Z toho důvodu se rozhodně kalibry nesmí používat jen na první a poslední obrobek, nýbrž by se měl měřit úplně každý kus. Jedině tak docílíte špičkové kvality a nebudete riskovat reklamaci ze strany zákazníka.

Nesnažte se celou výrobu vést jen s jedním kusem od každé varianty, ale mějte vždy připravených několik stejných kalibrů. Tak nebudou muset vaši zaměstnanci čekat na půjčení a zdržovat jednotlivé kroky výroby. Divili byste se, ale v této oblasti chybuje velké množství majitelů firem.

Nákup online

Není potřeba objíždět specializované obchody a složitě shánět vše potřebné. Dnes se již nakupuje online a stejně tomu je i v tomto odvětví. Podívejte se třeba na stránky nastroje.cz, protože tam se dočkáte ohromného výběru, velkých skladových zásob a rychlé dopravy až k vám. Ve zmíněném e-shopu pořídíte zároveň mnoho druhů měřidel i nástrojů, takže lze vše vzít na jednom místě. Pokud budete potřebovat nějakou specialitu na zakázku, ani s tím není žádný problém.