Díky potisku můžete mít zcela originální textil

Přidat na Seznam.cz

I přesto, že dnes funguje celá řada různých výrobců oblečení, vždy existuje docela velká šance, že narazíte na člověka, co bude mít na sobě to samé jako vy.

Takovéto situaci se však můžete docela snadno vyhnout, a sice pomocí oblečení s vlastním originálním potiskem.

Dá se to zvládnout i doma?

Takovýto potisk si můžete klidně udělat i doma svépomocí. Stačí mít v podstatě jen vhodný textil, tiskárnu a nažehlovací papír. V počítači si vytvoříte obrázek, ten pak vytisknete na speciální nažehlovací papír, kterýžto následně umístíte na zvolený druh oblečení a přežehlíte.

Zní to banálně a také je. Když máte navíc vše potřebné, nejsou nutné žádné další výdaje. Nicméně nečekejte od toho žádné zázraky. Takovýto výtvor vám nezůstane věky. Dokonce může zmizet během prvního vyprání, alespoň jeho podstatná část.

Domácí potisky totiž nejsou příliš kvalitní, a tudíž se příliš nedoporučují. Chcete-li něco trvalejšího, rozhodně bude lepší kontaktovat profesionály.

Kvalitní potisk vydrží dlouho

Koupit si pánské tričko s potiskem nebo jeho dámskou alternativu je v mnoha ohledech lepší. Jednak je samotný potisk daleko kvalitnější po technické i výtvarné stránce, jednak vás to vyjde většinou i levněji.

Když se budete snažit vytvářet si potisk doma, s největší pravděpodobností tím své oblečení trvale znehodnotíte, jelikož i špatně provedený potisk může alespoň z části držet na textilu opravdu dlouho a jen tak nepustit. A s něčím takovým byste venku asi chodit nechtěli.

Profesionální práce vypadá skutečně dobře i po celé řadě vypraní. Moderní technologie, které se k tomuto účelu používají, jsou po všech stránkách daleko lepší než domácí nažehlování. Takže až budete chtít pánská či dámská trička s vlastním potiskem, zapomeňte na vlastní zdroje a raději si je kupte ve vhodném obchodě.