Co kupují chlapi chlapům jako dárek? Zlato, ale rozhodně nejde o šperky

Přidat na Seznam.cz

I pro chlapy se hodí dárky ze zlata, přitom se vůbec nemusí jednat o šperky. Zlato lze věnovat i v jiné podobě. V takové, ve které se hodí dokonce pro VIP zákazníky ve firmě, ale i pro kohokoliv z rodiny, blízkých a známých.

Věnujte investiční zlato

Investiční zlato se dnes doporučuje coby nejlepší ochrana proti inflaci, takže jste se možná již podívali, kolik stojí kilogramová zlatá cihla. Ano, je to kolem 1,3 milionu korun. Ne nesmějte se, že dárky v této hodnotě nedáváte. Investiční zlato lze darovat i jako menší cihličku, třeba gramovou. To je pak skutečně vtipný dárek, který můžete věnovat i svému obchodnímu partnerovi. Taktéž kamarádovi či komukoliv v rodině, koho chcete touto první zlatou cihlou povzbudit třeba v podnikání. Na první zlatou cihlu se nezapomíná, takže váš dárek bude slavit úspěch i po létech.

Investiční zlato se však hodí i coby dárek k promoci či svatební dar. Pokud chcete věnovat peníze, které dotyčný neutratí hned, věnujte právě investiční zlato. Jeho výhodou je, že neztrácí kvůli inflaci na hodnotě, ale naopak jeho cena v čase roste.

Zlaté a stříbrné dárky pro každou příležitost

Dárky ze zlata a stříbra lze věnovat ke každé životní události. Nemusí jít ani o šperky, ale ani o investiční zlato v podobě slitků a investičních mincí. Mincovny razí různé hodnotné památeční mince nebo medaile, které se hodí jako hodnotné dárky. I když nejde o investiční zlato a investiční stříbro v pravém slova smyslu, stále mají tyto dárky hodnotu danou drahým kovem. Skvělým dárkem tak mohou být znamení zvěrokruhu na mincích, medaile k výročí svatby, či třeba památeční mince, které mají na sobě vyražen titul. Opět se pak jedná o skvělý dárek k promoci.

Zlato a stříbro pro muže

Nejen naše polovičky se trápí tím, čím nás muže obdarovat. Taktéž hledáme dárky pro kamarády, tatínky i bratry. Dárky pro muže prostě umí potrápit. Když muž není fanda do zahrady, je květina zženštilou. Věnovat alkohol může hraničit s faux pas. Jakým směrem se tedy vydat, když se chystáme například slavit něčí svátek? I tady nám pomohou památeční mince. Ty snadno pořídíte z ryzího stříbra se všemi jmény v českém i ve slovenském kalendáři. Stříbrnou minci se jménem koupíte pod 1000 Kč. Jména na drahém kovu dostanete s certifikátem pravosti.