Co jste možná nevěděli o nabíjení telefonu

Přidat na Seznam.cz

Nabíjení telefonu je pro většinu lidí naprosto samozřejmou činností, kterou provádí denně. Ti méně šťastní i několikrát denně. Přesto existují informace, které si spousta lidí ani neuvědomuje.

Pojďme se společně podívat na některé triky, jak ušetřit čas nebo peníze při nabíjení vašeho telefonu. A nezáleží na tom, zda ho nabíjíte přes USB-C, starý microUSB, lightning kabel nebo bezdrátově. Následující rady jsou aplikovatelné pro každého.

Jak nabíjet telefon zdarma

První tip určitě potěší každého Čecha. Nabíjení telefonu vás stojí trochu elektřiny. Sice nejde o závratnou částku, ale kdybyste si spočítali elektřinu spotřebovanou na nabíjení mobilu za celý rok, možná by vás číslo překvapilo.

Věděli jste, že můžete mobil dobíjet také solární energií? Existují přímo solární nabíječky. Doma asi na vysvitnutí slunce čekat nebudete, ale o dobrou vychytávku jde třeba v případě vícedenních túr v přírodě, kde se nedostanete k elektrické zásuvce.

Některé telefony mohou nabíjet další telefony

Některé typy telefonů umožňují dobíjení dalších telefonů. U Samsungu se tato funkce jmenuje PowerShare a funguje i bezdrátově. Z telefonu, který funkci podporuje, si dobijete třeba i sluchátka či hodinky.

Všechny nabíječky a kabely nejsou stejné

Sháníte-li kvalitní lightning pro iPhone, je to poměrně snadné. Apple totiž neumožňuje používat neautorizované či falešné lightning kabely. Pokud se takový pokusíte použít, telefon vám podá chybové hlášení, a buď se bude nabíjet velmi pomalu, nebo vůbec. Všechny kabely vyráběné třetími stranami musí být licencovány společností Apple. U jiných telefonů si kvalitu musíte pohlídat sami.

Nabíječky do auta dodávají omezený proud

Mnoho nabíječek určených do auta je žalostně nedostatečných. V lepším případě aspoň udržují stav baterie, když telefon používáte například pro navigaci. Chcete-li telefon skutečně dobít z 12 V zásuvky v autě, pořiďte si nabíječku s USB portem s 2 A. Fungovat bude pro telefony i tablety.