Co byste měli vědět o barevných kontaktních čočkách?

Přidat na Seznam.cz

Přemýšlíte, že si trochu pohrajete s barvou svých očí prostřednictvím barevných kontaktních čoček? Proč ne. Dnes můžete mít oči tak barevné, jak jen si usmyslíte, a kdykoliv budete chtít. Před jejich použitím byste však měli vědět pár věcí.

Barevné čočky nejsou nic jiného než klasické kontaktní čočky, pouze se zabarvenou duhovkou. Jste-li zvyklí nosit kontaktní čočky, s těmi barevnými nebudete mít žádné potíže, vše je naprosto stejné. Někomu mohou být méně pohodlné, protože bývají o něco tlustší, ale rozdíl je obvykle zanedbatelný. Kromě toho mají silnější čočky jednu podstatnou výhodu – lze je snadněji nasazovat a sundávat.

Barevné čočky mohou nosit i ti, kteří mají oči v pořádku

Barevné čočky se prodávají také bez dioptrií, na druhou stranu i s dioptriemi. Barevné duhovky si můžete užívat, ať už je váš zrak perfektní, nebo vyžaduje korekci. Samozřejmě pokud žádné dioptrie nemáte a sháníte čočky vyloženě na parádu, je to daleko jednodušší. Kontaktní čočky si můžete objednat třeba online bez předpisu od lékaře.

Čočky jsou jenom a pouze vaše

Rádi se o věci dělíte s přáteli a rodinou? V tomto případě udělejte výjimku. Čočky by se nikdy neměly sdílet, i když jde o ty nedioptrické. Mohly by se jimi přenášet mikroorganismy způsobující infekce. Ani vy si čočky od nikoho nepůjčujte, není to bezpečné.

O své čočky se nezapomeňte správně starat. Uchovávejte je v roztoku na kontaktní čočky, pravidelně čistěte, na noc vždy vyndávejte. Nepřekračujte životnost čoček (maximální dobu nošení od prvního použití).

Tip na závěr: Dobře si prostudujte, jaké čočky si kupujete. Ty tónovací obvykle nedokáží zcela překrýt vaši přirozenou barvu. Například pokud máte přirozeně hnědé oči, tónovací modré čočky barvu změní jen trochu, nečekejte blankytně modrou barvu. Sehnat se dají ovšem i čočky s výrazným krytím, případně celooční šílené čočky. Ty jsou ale vhodné spíš pro kostým než běžné nošení. Mrkněte se do e-shopu Top Crazy.