5 důvodů, proč byste si měli koupit elektromobil v roce 2021

Přidat na Seznam.cz

V roce 2020 propukla elektromobilová revoluce, která bude v roce 2021 pokračovat. Elektromobilita je součástí naší budocnosti. Téměř všichni výrobci v ní vidí prosperitu a v posledních letech jsou celosvětově představovány stále dokonalejší modely vozů.

I na našich silnicích počet elektromobilů každým rokem roste. Za celý rok 2020 se u nás prodalo celkem 3262 elektromobilů. Nejprodávanějšími modely byly: Jaguar I-Pace, Audi E-Tron a Nissan NV200. Pokud tedy hledáte důvody pro koupi elektrického vozidla, čtěte dále.

Nárůst dobíjecích stanic

Mnoho spotřebitelů možná váhá s nákupem plně elektrických vozidel kvůli nedostatku znalostí nebo obav, kde hledat nabíjecí stanici. Pravda je, že veřejné nabíjecí stanice nejsou zatím tak běžné jako čerpací stanice. Ale již existují různé aplikace, kde si jednoduše stanici vyhledáte. A není jich málo. Najít elektrickou nabíjecí stanici i ve vašem okolí již nebude problém.

Úspora nákladů za palivo

Největší výhodou nákupu elektromobilu je úspora nákladů za palivo. To je docela dobrá pobídka, protože když vezmu moji průměrnou spotřebu osobního vozidla, která je 2,50 Kč na 1 km, tak s elektrickým nabíjením elektromobilu se mohu dostat na částku 0,40 Kč na 1 km.

Nejlepší způsob, jak snížit uhlíkovou stopu a emise skleníkových plynů

Elektromobily mají oproti konvenčním vozidlům několik ekologických výhod. Zbavíte se škodlivých znečišťujících látek z výfuku, těkavých organických sloučenin, uhlovodíků, oxidu uhelnatého, ozonu, olova a různých oxidů dusíku. Řízení elektrického vozidla snižuje vaši osobní uhlíkovou stopu a je důležitou součástí plnění globálních cílů v oblasti změny klimatu a životního stylu.

Nižší náklady na údržbu

Kromě úspor, které získáte ve výdajích za pohonné hmoty, budete také těžit z úspor nákladů na údržbu. Elektromobily nemají motor, který by vyžadoval opravy. Také zde nejsou oleje a filtry. Nemá zapalovací svíčky, výfuk ani převodovku. Běžná údržba je samozřejmě vždy potřeba: kontrola stavu baterie, brzdy, výměna pneumatik a další. Tímto rovněž ušetříte nemalé částky.

Elektromobily nabízejí pěkný zážitek z jízdy

Mají obecně nižší těžiště, které nabízí lepší ovladatelnost, pohodlí a odezvu. Elektrický motor zajišťuje plynulé zrychlování a zpomalování a tichou jízdu. Všechny tyto komponenty usnadňují jejich řízení. V nabídkách výrobců je stále více modelů elektromobilů. Při hledání jistě najdete ten, který vyhovuje vašim potřebám a stylu.