4 rady pro výběr záclon a jiného bytového textilu

Přidat na Seznam.cz

Krásně zařízený domov znamená pro každého něco trochu jiného. Obecně však do vyladěného interiéru patří také záclony nebo závěsy. S jejich výběrem to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. V článku najdete 4 praktické rady zaměřené na výběr záclon, závěsů i jiného bytového textilu. Díky tomu dokážete jednotlivé prvky nakoupit přesně tak, aby splňovaly vaše požadavky.

Podle čeho vybírat záclony

Aby vám záclony dělaly co možná největší radost, dejte si záležet na jejich výběru. V první řadě si promyslete, jestli chcete záclony přes celé okno, nebo se rozhodnete pouze pro menší dekorativní záclonky. Na základě toho získáte informaci o tom, jakou šířku musí daná látka splňovat. Druhým prvkem je délka, která závisí především na šířce okna. K samotné šířce okna pár centimetrů přidejte, aby bylo možné záclony jemně nařasit. Když koupíte již hotové záclony, ušetříte si starosti spojené s další úpravou látky, což je také velká výhoda.

Závěsy jako estetický prvek

Kromě samotných záclon nabídnou praktické využití v kombinaci s estetickým prvkem také závěsy na okna. Ty pomohou odstínit přílišné slunce či zatemnit pokoj během večera. I v podobě, kdy závěsy splývají vedle oken, představují elegantní prvek, takže si dejte záležet na výběru té správné barvy.

Efektní voály

Pokud hledáte především elegantní a dekorativní prvek, mohou být správnou volbou hotové voálové záclony. Ty jsou zpravidla pouze do části okna a díky efektnímu nařasení vytvoří zajímavý vzhled.

Výběr bytového textilu zvládnete z pohodlí domova

A kde všechen bytový textil nakoupíte? Nemusíte chodit do žádného kamenného obchodu, protože velkou část hravě zvládnete z pohodlí domova. Hotové záclony, závěsy, povlečení a další bytový textil totiž stačí objednat na specializovaném internetovém obchodě.