4 důvody, které je třeba vzít v úvahu při nákupu nejlepší ultrazvukové čističky

Přidat na Seznam.cz

Průmyslové ultrazvukové čističky jsou účinným řešením, protože často pracují rychleji a čistí dokonaleji než běžné metody čištění. Každý typ musí být správně nakonfigurován tak, abyste se vyhli používání agresivních chemikálií.

Při výběru průmyslové ultrazvukové čističky je důležité vzít v úvahu frekvenci, velikost nádrže, čisticí roztok a provozní teplotu.

1. Výběr nejlepší frekvence ultrazvukové čističky

Ultrazvuková frekvence určuje hladinu energie kavitačních bublin, které produkují čisticí účinek v čisticím roztoku. Nízké frekvence mají za následek větší a energičtější bubliny pro výkonnější čištění, zatímco vysoké frekvence produkují menší bubliny s nízkou energií. Nízké frekvence mezi 25 kHz a 40 kHz jsou vhodné pro čištění tvrdých povrchů nebo odstraňování olejů. Ideální frekvence je založena na materiálu předmětu, který má být čištěn, povrchové rozměry a povahu znečištění. Při špatně nastaveném výkonu ultrazvukové čističky se mohou vytvářet slepá místa a některé části budou čištěny nerovnoměrně.

2. Velikost ultrazvukové čisticí nádrže

Velikost nádrže čisticího systému je zásadní, protože části, které mají být čištěny, musí být ponořeny do čisticího roztoku. Nádrž musí odpovídat nejdelšímu rozměru čištěného dílu. Pro více kusů může být zapotřebí koš. Koše udržují malé části mimo dno, nebo boky nádrže, a vibrace tak nepoškodí stěny nádrže během čištění.

3. Čištění jemnými mýdly a čisticími prostředky

Průmyslové ultrazvukové čističky zvládnou lehké čištění deionizovanou vodou, ale některé těžší čisticí aplikace mohou vyžadovat použití mýdla, čisticích prostředků nebo jemných rozpouštědel. Pokud se konkrétní znečištění obtížně čistí, specifické rozpouštědlo často urychlí ultrazvukové čištění a zlepší čisticí výkon. Jemná mýdla a čisticí prostředky mohou pomoci vyčistit mastné zbytky.

4. Využití tepla ke zlepšení výkonu čištění

Průmyslové ultrazvukové čističky mohou odstranit silnou kontaminaci tvořenou vytvrzenými tuky a uhlíkovými usazeninami. Tento proces čištění trvá obvykle déle. Usazeniny lze změkčit působením tepla a měkký materiál se snáze odstraňuje. Zahřátí čisticího roztoku těsně pod bod varu urychluje čištění a pomáhá zajistit úplné odstranění kontaminace. Při použití tepla musí být nádrž a ultrazvukové snímače schopné provozu při teplotách do 100 stupňů Celsia. Nádrž musí být vybavena ohřívačem a samotné součásti musí odolat vysokým teplotám.

Firma ELMIK s.r.o. nabízí svým zákazníkům kompletní řadu ultrazvukových čističek. Se svými odbornými znalostmi vám pomohou vybrat nejlepší systém založený na aplikaci čištění.