Jak bude vypadá nová Škoda Fabia ve verzi Monte Carlo? Známe návrhy

Přidat na Seznam.cz

Škoda zveřejnila upoutávku na variantu Monte Carlo nové Fabie a zároveň tím potvrdila, že Fabia opět nedostane sportovní variantu RS, informuje server AutoCar.

Verze Monte Carlo, která se připojí k výbavám jako vrchol modelové řady Fabia, nabídne řadu vizuálních vylepšení a také nový motor. A sice 1,5litrový čtyřválcový turbem přeplňovaný benzin o výkonu 148 koní, který se již používá v několika modelech Škoda, včetně modelů Kamiq, Octavia a Scala.

Přidání této varianty motoru znamená, že se bude jednat o nejvýkonnější Fabii od druhé generace Fabie RS, která měla výkon 180 koní a byla uvedena na trh v roce 2010.

Vůz má nový přední nárazník s širokým vstupem vzduchu, který se táhne napříč, a nechybí ani černá mřížka chladiče. Zadní difuzor, boční prahy a lemy oken jsou rovněž laděny do černé barvy, zatímco na blatnících jsou umístěny znaky Monte Carlo.

Zdá se, že model má také velká kola, pravděpodobně o průměru 18 palců, protože tento rozměr je již k dispozici u jiných variant modelu Fabia. Černo-červený motiv se přenáší i do interiéru, kde je červený pruh přes palubní desku a červené detaily na dveřních kartách a kolem středové konzoly.

Na dotykovém displeji, který sám o sobě vypadá jako 9,5palcová jednotka používaná v ostatních Fabiích, je vidět logo Monte Carlo. Nechybí ani sportovní tříramenný volant.

Na náčrtu je vidět řadicí páka šestistupňové manuální převodovky, což znamená, že 1,0litrový tříválcový benzinový turbomotor o výkonu 110 koní, nejvýkonnější jednotka, která je v současnosti ve Fabii nabízena, bude pravděpodobně součástí volitelné výbavy.


Škoda poprvé představila označení Monte Carlo na modelu Fabia před 11 lety a od té doby je nejsportovnějším výbavovým stupněm každé generace. Oba předchozí modely bylo možné specifikovat s tužším sportovním odpružením, což je možnost, která se pravděpodobně vrátí i pro tento vůz.

Nová Fabia Monte Carlo bude představena 15. února 2022.

Zdroj: autocar.co.uk