Byl spatřen luxusní čínský elektrický minivan, na kterém pracovalo i Volvo. Cenovka přesahuje i dva miliony korun

Přidat na Seznam.cz

V srdci Kyjeva byl nedávno spatřen nový přírůstek do rodiny prémiových elektrických vozidel – Zeekr 009. Tento elektrický minivan, který je výsledkem spolupráce mezi známými automobilovými giganty Geely a Volvo, představuje vzrušující novinku na trhu s elektromobily. S cenovkou oscilující mezi 1,5 až 2,1 miliony korun, Zeekr 009 nabízí kombinaci luxusu, výkonu a ekologické udržitelnosti, která oslovuje moderní rodiny hledající ekologickou alternativu k tradičním vozidlům.

Design a výbava

Zeekr 009 vyniká nejen svým impozantním vzhledem, ale i propracovanými detaily. Jeho 5,2 metru dlouhé karoserie je zdobena hranatým designem a originální přední částí, což dodává vozu jedinečný charakter. Interiér je pak vrcholem luxusu – šestimístný prostor je čalouněný drahou kůží Nappa, přičemž sedadla první a druhé řady disponují elektrickým nastavením, ventilací a masážní funkcí. Nechybí ani samostatná klimatizace, 360stupňové kamery, zábavní systém pro cestující na zadních sedadlech a systém poloautonomní jízdy, což zajišťuje nejen pohodlí, ale i bezpečnost cestujících, píše portál Fokus.

Výkon a Dojezd

Pod kapotou Zeekr 009 se skrývá dvojice motorů s celkovým výkonem 544 koní, umožňující vozidlu zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 4,5 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 190 km/h. S bateriemi o kapacitě 116 kWh a 140 kWh dosahuje dojezd impresivních 702, respektive 822 kilometrů, což staví Zeekr 009 do čela segmentu elektromobilů z hlediska výdrže na jedno nabití.

Zeekr 009 je více než jen automobil – je to vizionářský krok vpřed v oblasti elektrické mobility. Jeho představení v Kyjevě signalizuje nejen růst popularity elektrických vozidel na Ukrajině, ale i celosvětový trend směrem k udržitelnější a ekologičtější dopravě. S kombinací špičkové technologie, luxusního komfortu a výjimečného dojezdu se Zeekr 009 stává atraktivní volbou pro ty, kdo hledají rodinný elektromobil bez kompromisů.

Zdroj: Fokus