Policisté postávající u krajnice s radarem jsou minulostí. Takhle se měří rychlost a zjišťují přestupky ve 21. století
Policisté rádi využívají drony, které jim nejen ulehčí stání na nepohodlném místě, ale také jim umožní pozorovat řidiče, kteří to nečekají. V některých situacích je snazší posoudit přestupek shora než ze země, píše web Autokult.
Jak vypadá policejní práce s dronem?
Policejní hlídka vybavená dronem a notebookem stojí ve vzdálenosti několika set metrů od sledovaného místa. Dron dokumentuje přestupky a druhá hlídka, která stojí několik set metrů za sledovaným místem, dostane signál, že řidič konkrétního vozidla má být zastaven. Hlídka obdrží video z dronu, který přestupek zaznamenal, a řidič ho může sledovat na obrazovce notebooku.
Co policisté pozorují pomocí dronu?
Drony se nejčastěji používají nad přechody pro chodce, nad křižovatkami nebo v blízkosti železničních přejezdů. Stále častěji se používají také na hlavních silnicích, v nebezpečných místech a tam, kde je předjíždění zakázáno. Policie se nejčastěji zaměřuje na následující trestné činy:
- Průjezd na červenou
- Nezastavení na podmíněné šipce
- Nedání přednosti v jízdě chodci
- Předjíždění na přechodu pro chodce
- Předjíždění na zakázaném místě (křižovatka, souvislá čára, zákazová značka)
- Nedovolený vjezd na železniční přejezdy (nezastavení při zastavení, vjezd na přejezd, pokud tam není místo, objíždění závor).
Zdroj: autokult.pl